Szépségápolási tévhitek a kánikulában
.
Szerző: Moncz Henriette szakoktató kozmetikus
Berobbant a kánikula, egymást érik a hőségriasztások a forró napokon. A tartós hőség jelentős fizikai, mentális és érzelmi megterhelést jelent, amire érdemes a megfelelő óvintézkedésekkel felkészülni. Mit tehetünk azért, hogy a legforróbb napokat a legkevesebb szenvedéssel vészeljük át? Lássuk mik azok a tévhitek amelyekkel szakemberként a leggyakrabban találkozom.
Magas faktorú naptejjel bátran napozhatok!
A fényvédő készítmények ugyan védenek egy bizonyos mértékig, de nincs 100%-os védelem. Az extrém magas UV sugárzást nem lehet kivédeni, csak úgy ha kerüljük a napot. A fényvédő krém minőségétől és védőképességétől függően egy kis ideig elkerülhetjük a leégést, de az a biztos, ha minimálisra csökkentjük a napon való tartózkodást, illetve kis időintervallumokat töltünk a napfényben. A legtöbb napkrém víztaszító hatású, zsírosabb készítmény, de elég hamar leoldódik a vízben, tehát vízből távozva újból be kell kenni testünket, különös figyelmet fordítva az arc, dekoltázs vállak és hát részre, mert leginkább ezek a testrészek vannak kitéve az erős sugaraknak.Fényvédő készítményeknél ne a faktorszámot figyeld, hanem a fényvédelem mértékét, és hogy véd e az UV A sugarak ellen a készítmény! A naptejeken keresd a high protection és a bekarikázott UVA feliratot!
35-40 fok meleget csak vízparton lehet kibírni!
Sajnos ez a magas UV sugárzás sem a vízben, sem a víz közelében nem jó, sőt még veszélyesebb a bőr és a szervezet számára. Az UV fényt a víz visszaveri, a víztükörről visszaverődő napsugarak összegződnek a természetes sugárzással, így dupla sugárzás éri a testünket. A hűvös vízben tartózkodva kevésbé érezzük melegnek a kinti hőmérsékletet, de ne feledjük hogy ez csak a hőérzetünket változtatja meg, a nap ugyanúgy éri bőrünket a víz felszínén és a vízből kiemelkedve. Különösen védjük szemünket az erős napsütésben, az szűretlen UV fény szemkárosodáshoz vezet!
A legjobb ha ezeket a napokat inkább a hűvösebb helyeken, légkondícionált szobában vészeljük át. Ha elkerülhetetlen a szabadban való tartózkodás akkor, keressük az árnyékos helyeket, illetve védjük bőrünket maximálisan, fényvédő készítményekkel, megfelelő ruházattal, napszemüveggel, kalappal! Ez nagyon fontos!!
Minél kevesebb ruha legyen rajtam!
Sokszor azt gondoljuk, hogy a nagy forróságban a pántos top, és a forrónaci a legmegfelelőbb viselet. De így tesszük ki a bőrünket és a testünket a legnagyobb ártalomnak. Ráadásul sokszor belepréseljük magunkat egy szteccs ruhadarabba, amitől még jobban átmelegszik a test, a műszálas anyagoktól fokozódik az izzadás, légszomjat érzünk. Vegyünk példát a sivatagban élő emberekről, akiknek már nagy tapasztalatuk van 40 fokos hőség legmegfelelőbb öltözékéről. Öltözzünk szellős, lezser, természetes anyagból készült, leginkább világos színű öltözetbe, ami védi a melkast, a vállakat. A vékony légáteresztő anyagok védenek a napfénytől és a hőségtől, a fekete testhezpattanós öltözéket tegyük el a kicsit hűvösebb napokra.
Permetezem magam vízzel a forróságban!
Igen, ez tök jó hűs érzést kelt a testnek, de vigyázat! A magunkra locsolt víz, a vízcseppek formájában nagyítóként működik, azaz az ultraibolya (UV) sugárzás felerősödik a vízcsepp fókuszálása által. A cseppek alatt megnő a pigmentálódás veszélye, és barna foltok kialakulásához vezet. A napfoltok elkerülése érdekében oszlassuk el a vízcseppeket a bőrön, vagy töröljük meg testünket törülközővel. Az is segít, ha vizes testtel mozgunk, mert úgy nem egy szögből éri a testen lévő vízcseppeket a napfény, így a nagyító elv nem érvényesül.
Nem baj ha leégek egy kicsit, majd bebarnul a bőröm!
Ez az a mondat amire az összes bőrgyógyásznak és kozmetikusnak feláll a szőr a hátán!
De! Baj ha leégsz!!! A I, II, III fokú napégés, jó esetben csak esztétikai problémát okoz, de sajnos nem kevés esetben megindul egy rosszindulatú bőrreakció, ugyanis ha a bőr felső rétege nem képes meggátolni az UV-sugarak mélyebb bőrrétegekbe való bejutását, vagyis leégsz, akkor helyrehozhatatlan sejtkárosodás keletkezik, aminek következtében rákos sejtek képződhetnek.
A leégés növeli a bőrrák (melanóma) kockázatát, de még leégés nélkül is sok negatív hatással kell számolnunk a védelem nélküli napfürdőzés során. Főleg az UVA sugarak tehetők felelőssé a bőr korai öregedéséért, amit úgy hívunk, hogy Photoaging.
A sugarak roncsolják a bőr kollagén állományát, leállítják a kötőszövet kollagén és elasztin termelését. Ezért sokkal ráncosabbak a sokat napozott, szoláriumozott emberek. Minél idősebb a bőr, annál jobban kell vigyázni a napozással, hiszen az idősebb bőr kevesebb kollagén rostot tartalmaz.
Ha mégis leégett a bőr akkor ügyeljünk rá, hogy aznap már ne menjünk napra és a következő 1-2 napban is kerüljük az UV sugárzást! A leégett bőrre tegyünk nedves borogatást, és kenjük be hűsítő, panthenol tartalmú készítményekkel. Ha nagyfokú a leégés vegyünk be gyulladáscsökkentő és fájdalomcsillapító tablettát, és forduljunk orvoshoz.
Fehér a bőröm, elmegyek szoliba, hogy megalapozzam a nyári szinem!
Ugye tudod, hogy a gyors barnítás érdekében a szolárium a napnál lényegesen erősebb UV sugárdózist ad le, ami az egyenlítői déli napfény sugárértékének felel meg?!
Ezek a készülékek legnagyobbrészt UV-A sugarakat bocsátanak ki, és csak 1-3% -ban adnak le UV B sugarakat. Hatásukra elsődlegesen olyan pigmentek, azaz festéksejtek keletkeznek a bőrben, amelyek nem védik megfelelően a sejtjeinket.
Míg ugyanis az UV-B sugarak által képződő festékszemcsék (melaninok) a sejmagot védik– ha elég a fényből, bőrpírral jelzik is a veszélyt.
A szoláriumban elnyert barnaság nem véd napozáskor a leégéstől, ugyanúgy leéghetsz, mint szolárium nélkül! Az egyenletes és hasznos melanin réteg eléréséhez, többször kevesebb ideig tartózkodj napon, és lassan szoktasd hozzá a bőrt a napfényhez. Az így kialakult barnább bőr, már kellő védelmet nyújt a megfelelő óvintézkedések mellett a napon tartózkodáshoz, emelett sokkal természetesebb barna tónust ad, a szolárium által kapott szürkés-vörös bőrszínhez képest.
Nem véletlen tehát, hogy a szakmai szervezetek, az európai országok bőrrák elleni harcra alakult szakmai szövetsége), az ENSZ Egészségügyi Világszervezete, a Nemzetközi Sugárvédelmi Bizottság a magyar bőrgyógyászok nagy részével együtt alapvetően sem kozmetikai célból, sem
a jó közérzet növelésére, sem betegség megelőzésre nem tartják indokoltnak a
szoláriumok használatát. Sőt, arra is többször felhívták a figyelmet, hogy a szoláriumokból
leadott mindkét sugárféleség – a hosszú hullámú UV-A és a rövidhullámú UV-B
sugarak – egyértelműen felelőssé tehető a bőrrák kialakulásáért, s hogy a gyakori
és a szükségesnél nagyobb sugárdózis nem csak a bőrt, hanem az immunrendszert
is károsítja.
Napozás előtt ki kell nyomkodni a mitteszereket, mert különben beleég a bőrbe!
Ezt már nagyon sokat hallottam, de fel kell, hogy nyissam a szemeteket, a mitteszer NEM ég bele a bőrbe! A mitteszerek faggyúképződmények. A faggyú a meleg hatására kissé olvadni kezd, ilyenkor kicsit zsírosabb is a bőr. A nap a bőrfelszínt ugyan meg tudja égetni, de ennek semmi köze nincs a mitteszerekhez. A bőröd rendszeresen tisztíttasd, ne csak napozás előtt! Sőt! A frissen kinyomkodott, kissé heges bőrön az erős napsugárzás komoly károkat okoz, a bőr könnyebben megég a hámsérülés következtében és foltos lesz!
Strandolás előtt legyantázom magam!
Ez is mindig az utolsó pillanatra marad, ugye? Persze, az ember lánya nem megy ki szőrösen a strandra, de ezt mindenképp pár nappal a napozás előtt kell elvégezni. Ugyanis a gyantázással mikrosebek keletkeznek a bőrön, ami azt jelenti, hogy kis pontokban védtelen a bőrfelület. Ha közvetlenül a gyantázás után éri a napsugárzás a bőrt, akkor csúnyán meg tud égni, és a bőrfeszín foltos és pöttyös lesz. Másrészt pedig ilyenkor megnő a fertőzésveszély a szőrtüsző körül, ami szőrtüszőgyulladást okoz. Férfiaknál az arcszőrzet borotválására is ez a szabály, ne közvetlenül napozás előtt borotválkozz. A borotva is apró hámsérüléseket okoz, főleg az erős arcszőrzet esetében, így szintén nem javasolt utána erős napsütésben tartózkodni.
Eltávolítok mindent a bőrömről napozás előtt, mert különben foltos lesz!
Az rendben van, ha nem megyünk ki a napra talpig esti sminkben, de óvatosan a lemosással. Ha teljesen letisztítjuk az arcbőrt, akkor eltávolítjuk a bőrfelszíni emulziót (védő lipid réteg), ami pont arra hivatott, hogy védjen a környezeti hatásokkal szemben. A mai korszerű make up termékek, egyrészt fizikai fényvédőként szolgálnak, megakadályozzák a láthatatlan vízleadást és minden tévhit ellenére nem lépnek reakcióba a napfénnyel. Tehát pont ellenkezőleg, egy könnyű alapozó védelmet szolgáltat a bőrnek, és nem attól leszel foltos, hogy magadon hagyod, hanem attól ha lemosod. Ha mégis így teszel, gondoskodj a megfelelő fényvédelem utánpótlásáról! Tehát napkrém kötelező!
Gyorsan le kell fogynom mielőtt fürdőruhát veszek fel!
Jelentkezzen az akinek sikerült már pár nap alatt beach body-t szereznie? Lefoglalsz egy nyaralást egy szuper tengerparton, és utazás előtt fejben összeállítod mit veszel fel. Esetleg veszel egy új fürdőruhát, felpróbálod és rájössz, hogy a sok nassolás nyomot hagyott a csodás testeden. Jöhet a pánikszerű fogyókúra és a cellulitkezelés. Sokszor hallom a vendégeimtől ezt: -Jövőhéten megyek nyaralni, ugye jöhetek minden nap? Ugye addigra fog látszani valami? - Nem Drágaságom! Ha szeretnél ledobni pár kilót, minimum 2 hónappal az esemény előtt el kell kezdened diétázni! A pár napos koplalástól nem fogysz, csak ideges leszel, mert a szervezet metabolizmusa nem erre van kitalálva. Az egyoldalú energiaszegény étrend, rossz hatással van a szervezetedre, és a szellemi teljesítőképességed is csökken. A gépi alakformáló kezelések ugyan tudnak látványos eredményeket hozni a kötőszövet simaságát illetően, de ezt is legalább 3-4 héttel az utazás előtt el kell kezdeni.
De a javaslatom inkább az, hogy egész évben táplálkozz tudatosan, mozogj sokat, mert minden évben lesz nyár, ez nem jön váratlanul, mint egy felhőszakadás, tehát van időd egész évben felkészülni rá! :)
Olvass tovább
Az alkohol hatása a bőrre
Szerző: Moncz Henriette szakoktató kozmetikus
Az ünnepek, a szilveszter időszakában elfogyasztott jelentős mennyiségű alkohol komoly csapás a bőrre. Az év végi ünnepi időszakban még azok is hajlamosak kiengedni, akik egész évben odafigyelnek az egészségükre.
Milyen tüneteket okoz az alkohol?
- Már kis mennyiségű alkohol is kitágítja a hajszálereket, rendszeres fogyasztása pedig rosaceát okoz, tartóssá teszi a kipirosodást, ami messziről kiabáló jele a alkohol fogyasztásnak.
- Nagy mértékben dehidratálja a bőrt, mivel vízelvonó hatása van, ennek következtében a bőrfelszín száraz, sérülésre hajlamos lesz. A szaruréteg megvastagodása miatt a bőrfelszín érdesebbé, húzódó érzetet kelt.
Az öregedési folyamatok felgyorsulnak, a ráncok mélyülnek. Az alkohol nagymértékben gátolja a sejtek regenerálódását.
Ödémás, puffadt lesz a bőr. Bár a felszínről elvonja a vizet, a kötőszöveti rétegben felhalmozza a nedvességet, vizenyős lesz a bőr. A legszembetűnőbb a szem alatti rész táskásodása, mert ott a legvékonyabb a bőr. A túlzott alkoholfogyasztás másik kiabáló jele a duzzadt felpuffadt arcbőr.
A tartós és nagymértékű alkoholfogyasztás hatására az arc színe megváltozik, matt, lilás-szürke tónusa lesz.
Az alkohol szervezetre való káros hatása nagymértékben rontja a bőr minőségét, befolyásolja a hormonális rendszert, az inzulinszintet, a szív és érrendszert, az emésztést és szinte az összes szervre romboló hatással van. Mivel a bőr tükrözi a belső folyamatokat, így elsőként a bőrön jelentkeznek az tünetek, ami a pattanásoktól az ekcémáig széles repertoárban hozzájárul bőrproblémákhoz.
Mi a teendőnk ha rendbe szeretnénk hozni a bőrünket?
Ha a megelőzésről már lekéstünk akkor az első, hogy fogyasszunk sok tiszta vizet, hogy tisztuljon a szervezetünk. Próbáljunk minél egészségesebben étkezni, vigyünk be a szervezetbe minél több ásványi anyagot és vitamint. Látogassuk meg kozmetikusunkat, hogy a dehidratált bőrünket professzionális hatóanyagokkal mély rétegekben táplálja. Ha megjelentek a hajszálerek, akkor IPL villanófényes kezeléssel lehet leghatékonyabban kezelni a problémát. Kérjen tanácsot szakembertől, hogy milyen esztétikai kezelések szükségesek az Ön bőrének személyreszabott kezeléséről.
Olvass tovább
Porcelán fehértől a barna bronzos bőrig
Ma már szinte bizarrnak számító dolgok befolyásolták egy-egy letűnt kor szépségideálját az emberiség történelmében. Ki gondolná, hogy például egy betegség által okozott tünet beépülhet egy korszak szépség elvárásai közé?
Az 1800-as évek közepére a TBC, főleg tüdőt támadó betegsége már-már járványszintűvé nőtte ki magát Európában és az USA-ban. A ma már jól ismert „fehér pestis” az egyik legalattomosabb betegség az esetek nagy részében eleinte tünetmentes volt. A társadalom felsőbb rétegei között elég bizarr módon egy leány vonzerőjének, szépségének megállapítása nagyban függött attól, hogy mennyire hasonlít egy tuberkulózisos betegre. „Mindez azért volt lehetséges, mert maga a TBC tünetileg fokozza azokat a külső tulajdonságokat, amelyek a korabeli nézetek szerint a szépségideálba beleillettek, ilyen volt például a soványság, a sápadt bőr, a fogyás, az étvágytalanság. Jelentős számú beteg volt, aki sokáig nem vette észre, hogy a finom, átlátszó bőr, a selymes haj, a csillogó, kitágult szemek, a vörös ajkak a TBC jelei. A betegség a divatra is nagy hatással volt, hiszen megállapították, hogy a hosszú szoknyákkal felsöprik a baktériumokat, vírusokat melyek megbetegítik őket, így kezdtek a szoknyák is egyre rövidülni.
A 18. században az egészségre nagyon káros ólom festékkel is fehérítették a bőrüket, a tökéletes fehérség érdekében rizsport, cink-oxidot, gyöngyport és egy cerusz nevű mérgező anyagot is bevetettek a sminkelés során. A mellkason kék ceruzával rajzolták át a bőrhöz közeli ereket, hogy ezzel is hangsúlyozzák annak fehérségét. Később egyfolytában púdereztek de még drasztikusabb eszközökhöz is folyamodtak, például eret vágtak magukon, hogy sápadtabb, előkelően fehérebb legyen a bőrük. Az arisztokráciában általánosan elfogadott vélemény volt, hogy aki barna bőrrel rendelkezett, az feltehetőleg sokat dolgozott a földeken, vagy sokat utazott lóháton, szóval az a személy biztosan nem lehetett nemesi család sarja. Ezért a kor asszonyai és hölgyei mindennel védték bőrüket, amivel csak tudták. Kalapokkal, hatalmas napernyőkkel. A fehér bőr egy természetes státusz szimbólum volt, amely rangot és gazdagságot sugallt.
Végül a barna bőrt Coco Chanel hozta „véletlenül” divatba, amikor is egy Francia Riviérán töltött nyaralásból természetes, gyönyörű barna bőrrel tért haza. A rajongói egyből elkezdték utánozni és a barna bőr trendi lett, sőt a luxust és a fényűzést szimbolizálta. A 2000-res években elterjedtek az egészségre igen káros szolárium gépek. Divatba jött a téli barnaság, így sajnos sokan túlzásba is vitték a szoláriumozást. Aki télen csokibarna bőrrel rendelkezett, az az átlag embernél gazdagabbnak és „menőbbnek” számított. Azzal nem számoltak, hogy sajnos ez a rossz szokás, később igen csak megbosszulta magát és sok embernek bőrrákot, korán öregedő és ráncos bőrt okozott.
Tévhit, hogy manapság is a túl barnított, bőr a divat. A tiszta, makulátlan, ápolt bőr a legszebb, ami rendszeres ápolást és karbantartást feltételez, mely persze lehet napbarnított de egyáltalán nem a túl napozott vízhiányos ezáltal sérült bőr. Kevesebb néha több, ahogy tartja a mondás is és a napozásánál is nagyon fontos a mértékletesség és a legjobb út, ha a lelki feltöltődésünket és D vitamin szükségletünket a természetes fényenergiából, azaz a napból vesszük magunkhoz de az ajánlott idősávok betartásával és megfelelő fényvédelemmel!
Olvass tovább
Szépítő koktélok
Itt a nyári szezon, a gyümölcsfák ontják a finomabbnál finomabb terméseiket. Szerencsére ebben az időszakban több zöldséget és gyümölcsöt fogyasztunk, mint egyéb hónapokban pedig a jól megválasztott finomságok ellátják a szervezetet a szükséges vitaminokkal és tápanyagokkal, arról nem is beszélve, hogy segítenek a folyadékpótlásban is. Így nem csak a strandra érdemes egészséges nassolni valót vinnünk magunkkal, hanem reggeli mellé vagy helyett préselt vagy turmixolt leveket is beiktatni. Sokkal többet kellene fogyasztanunk ezekből a természet adta nem csak finom, hanem hasznos gyümölcsökből, zöldségekből hiszen tényleg nagyon jó hatással van az egész szervezetünkre. Növelik energiaszintünket, rostanyagaik védik a bélrendszerünket és felpörgetik az anyagcserénket, csökkentik a vér koleszterinszintjét, elnyomják az éhségérzetet .
Összegyűjtöttünk néhány finom és szépségápolási előnyökkel járó receptet:
1. Aknék, pattanások ellen:
Hozzávalók: 150 g vörös áfonya, 150 g málna 2 evőkanál görög joghurt, 1 evőkanál méz és 1 dl növényi tej. Préselheted vagy turmixolhatod is az alapanyagokat. Jégre öntve néhány szem le nem turmixolt gyümölccsel és menta- vagy citromfűlevéllel díszítve tökéletes hűsítő.
Miért jó? Az áfonya antibakteriális, sejtregeneráló hatása mellett olyan bioaktív anyagokat tartalmaz, melyek hatástalanítják a szabadgyököket, így korlátozva a gyulladásos folyamatokat. Ha ehhez hozzáadjuk a málna szupererejét, máris garantált a szépülés. A benne lévő cink segít a bőr egészséges szerkezetének megtartását, valamint méregtelenít és tonizál is. Ezek pedig elengedhetetlenek a pattanások elleni küzdelemben.
2. Ekcémás bőrre
Hozzávalók: fél sárgadinnye, 1dl tejszín, 1 db banán, 3 dl növényi tej. A kimagozott dinnyét, banánt, a tejszínnel és a tejjel turmixold össze. Ezután öntsd jégre, és hígítsd az ásványvízzel ha szükséges. Díszítésként mentalevelet használhatsz.
Miért jó? A sárgadinnye C- és B3-vitaminokat tartalmaz, melyek a bőrt egészségessé teszik, a béta-karotin pedig gátolja a rákos sejtek elszaporodását, és megőrzi a szövetek egészségét. A hűs ital gyors enyhülést hozhat a gyulladt, viszkető, ekcémás bőr kezelésére, és leégés esetén is jót tesz.
3. Petyhüdt, laza bőr esetén
Hozzávalók: 75 g cseresznye, 1 teáskanál méz, fél citrom leve, 3 dl ásványvíz. Turmixold össze a cseresznyét, a mézet és a citromlét, majd öntsd fel a vízzel. Keverd simára, hűtsd be, végül díszítsd citromkarikával.
Miért jó? A cseresznye rendkívül gazdag bioflavonoidokban, melyek semlegesítik a kötőszövetet károsító enzimeket (ezek okozzák a bőr öregedését, petyhüdtté válását). Emellett rengeteg C-vitamint tartalmaz, amelynek fontos szerepe van a bőr feszességéért felelős kollagén és elasztin képzésében. A citrom és a méz antibakteriális hatása teszi igazán hatékonnyá a gyümölcskoktélt.
4. Ha fakó, szürke a bőröd
Hozzávalók: fél cékla, 2 alma, 1 citrom. A céklát és az almát mosd meg, vágd fel kisebb darabokra. Külön-külön préseld ki a levüket, majd öntsd össze egy pohárba és díszítsd citromkarikával.
Hogyan hat? A cékla és az alma segíti a vitaminok és az ásványi anyagok felszívódását. Emellett a cékla javítja a sejtek oxigénfelvételét, így regenerálja és fiatalítja a bőrt. A koktél rendszeres fogyasztásával a bőr visszanyeri ragyogását.
Olvass tovább
Ne égesd magad!!!
Szerző: Moncz Henriette szakoktató kozmetikus
Berobbant a nyár, és megkezdődött a kényszeres napozások időszaka, legyen bármilyen hőség, perzselő napsugárzás, forró kánikula.
Az UV index extrém magas értéket mutat mégis sokan égettetik magukat a kora délutáni izzó napsütésben, mert ez jár, mert ez kötelező...
A végeredmény pedig a I, II, III fokú napégés, ami jó esetben csak esztétikai problémát okoz, de sajnos nem kevés esetben megindul egy rosszindulatú bőrreakció, ugyanis ha a
a bőr felső rétege nem képes meggátolni az UV-sugarak mélyebb bőrrétegekbe való bejutását, akkor akár helyrehozhatatlan sejtkárosodás keletkezhet, aminek következtében rákos sejtek képződnek. Épp ezért nagyon fontos, hogy mindig védjük a bőrünket – a gyerekekét különösen!
De ha most nem is vesszük a súlyos következményeket, nézzük kozmetikai hatásait a féktelen napfürdőzésnek:
az UV-sugarak bejutnak a bőr alsóbb rétegeibe, ahol többek között gyulladást provokálnak (bőrpír, fájdalom), így több szabadgyök termelődik. Ennek eredményeképpen a kötőszövet tartósan károsodik, elveszíti rugalmasságát, aminek következtében drasztikusan ráncosodik, öregszik a bőr (photoaging). A bőr folyton száraz, és vízhiányos lesz. A sugárzás roncsolja a kollagén állományát, leállítja a kollagén és elasztin termelődést. A napégés egy másik következménye az öregségi foltok, pigmentfoltok megjelenése.
Na de akkor sohasem mehetünk napra????
Ezt a kérdést sokan felteszitek nekem, mintha a világ csak fekete vagy fehér lenne.
De igen! Napozhatsz!!
De ne a legádázabb napsütésben!
Ne órákon keresztül!
És ne fényvédelem nélkül!
Ha elkerülhetetlenül a szabadban kell lenned a 35-40 fokban akkor vedd figyelembe
AZ INTELIGENS NAPOZÁS SZABÁLYAIT!
- Pőre testedet mindig lásd el fényvédelemmel! Faktoros fényvédők, (naptej, protektív arckrém, fizikai fényvédők!
- Ne csak a faktorszámot figyeld! A készítményeknek UV A védelemmel is rendelkeznie kell, ezt jelzik a dobozon!
- A dél és 4 óra közötti napon való tartózkodást csökkentsd a minimálisra!
- Szűrve érje a nap a bőrödet: az árnyékosabb helyeket keresd, viselj kalapot, baseball sapit, bármit ami tudja kontrollálni az erős napsütést.
- Vigyázz, hogy csak rövid ideig érjen az erős napfény, többször kevesebb ideig érjen a sugárzás!
- A nap végén hidratáld a bőrödet amennyire csak lehet ( hidratáló krémek,szérumok, balzsamok)
- Fogyassz minél több Béta-karotint tartalmazó ételt, italt, ez jó hatással van a melanin termelődésre, csökkent a leégés veszélye, és gyorsabban, egyenletesebben barnul a bőr.
- Ha már kicsit is leégtél, vagy megpirultál, ne menj aznap már napra!
Hidd el ezek mellett is szép barna szined lehet a nyáron! SŐT! Így marad csak igazán szép a bőr! Én is szeretem a napot, a szabad levegőt, kell is, hogy D vitamin termelődjön a szervezetben, nem kell a négy fal között elteljen a nyár! Csak legyél következetes, és felkészült!
Mellesleg már nem divat a szénné égett bőr!
Amikor eljössz hozzám én mindent megteszek, hogy ép, egészséges, hibátlan bőröd legyen! Kérlek vigyázz rá TE is!!!!!
Olvass tovább